Kazimierz

Zabytki Cieszyna

Cieszyn to jedno z największych turystycznych miast w naszym kraju, które okazuje się niesamowicie malowniczym punktem na historycznej mapie Europy, a Polski w szczególności. Powodów, dla których warto zwiedzić Cieszyn chociażby jeden raz w swoim życiu i to najlepiej w okresie stricte wakacyjnym jest bardzo wiele. Szczegóły na ten temat przedstawimy w dalszych akapitach niniejszego poradnika. Zapraszamy do poczytania.
Cieszyn stanowi miasto historyczne a przesądza o tym chociażby fakt, że legendy głoszą, iż Cieszyn stworzony został już jako pierwotny ośrodek miejski nawet w dziewiątym stuleciu. Wszystko to wynika z faktu, że tam postanowili osiedlić się Golęszycowie, czyli stary dawny plemienny ród słowiański. Co więcej, wystarczyły niespełna dwa stulecia do tego, aby omawiany Cieszyn zaczął stanowić jeden z najważniejszych jak na owe czasy ośrodków miejskich, ponieważ stał się on miastem na regularnych prawach.

Prawa miejskie przyznano Cieszynowi generalnie w roku 1220. W końcówce stulecia trzynastego natomiast ten obszar geograficzny zaczął stanowić główne centrum księstwa cieszyńskiego. Warto mieć na względzie fakt, że w Cieszynie występuje mnóstwo interesujących zabytków z zakresu przede wszystkim architektury i sztuki. To także ojczyzna polskiej sztuki, dlatego też nieprzypadkowe względem Cieszyna okazuje się określenie Mały Wiedeń. W Cieszynie jest także nietuzinkowy klimat, niepowtarzalne uroki oraz świetnie prosperująca baza noclegowa. Jest to doskonałe miejsce zarówno dla młodszych, jak i seniorów.
Wpis zawdzięczamy: