Karkonosze

Główne atrakcje Szklarskiej Poręby

Z czego słynie Szklarska Poręba zlokalizowana na terenie karkonoskich obszarów naszego malowniczego kraju? Przede wszystkim jest to niesamowicie urokliwa miejscowość znajdująca się na terenie Karkonoszy, którą opływają dwie równie piękne rzeczki. Nie zapominajmy jednak i o tym, że to właśnie w Szklarskiej Porębie przed wieloma dekadami powstała wyjątkowa huta szkła, bowiem była to pierwsza huta szkła znajdująca się generalnie na obszarze naszego kraju w ówczesnym momencie. Ze względu na fakt, że owa huta szkła wymagała systematycznej dostawy drewna w dużych ilościach, do Szklarskiej Poręby regularnie przyjeżdżali profesjonalni, zawodowi drwale, którzy zajmowali się wyrębem drzewa i transportowaniem go stricte do huty szkła tam się znajdującej. Stąd też pojawiła się propozycja nadania temu ośrodkowi geograficznemu w Polsce takiej a nie innej nazwy. A zatem pojęcie Szklarska Poręba pochodzi w głównej mierze od realizowanych tam wyrębów drewna.
Na terenie Szklarskiej Poręby jest jednakże bardzo wiele rozmaitych atrakcji turystycznych, jakie zasługują zdecydowanie na to, żeby je zwiedzić.

Warto wyszczególnić między innymi taką rozrywkę, jak widok na Szrenicę – niepowtarzalny urokliwy zakątek, a panorama niemożliwa do opisania. Szrenica w ogóle już sama w sobie okazuje się atrakcją, wartą odwiedzenia. Jej wysokość wynosi dokładnie tysiąc trzysta sześćdziesiąt dwa metry nad poziomem morza. Panują tam specyficzne warunki pogodowo-klimatyczne, bowiem specjaliści porównują tamtejszy klimat do tego panującego na stałe na przykład w Alpach. To sprawia, że do Szklarskiej Poręby regularnie przybywają zwolennicy rozmaitych typowo zimowych sportów. Szrenica jest także doskonałym miejscem do odbywania całymi rodzinami wypraw i pieszych wędrówek.
Wpis zawdzięczamy: