Kazimierz

Miasta polskie odwiedzane przez obcokrajowców

Do popularnych polskich atrakcji turystycznych zaliczyć trzeba na pewno wyjątkowej klasy Kazimierz Dolny stanowiący jeden z najpiękniejszych ośrodków miejskich usytuowanych nad Wisłą. Dlaczego Kazimierz kojarzy się z Festiwalem Dwa Brzegi? Co jest tam do zobaczenia? Co warto zwiedzić będąc na wycieczce w tym rejonie? Dowiesz się tego wszystkiego i wiele więcej w dalszych fragmentach niniejszego wirtualnego przewodnika.
A zatem może najpierw trochę na temat wymienionego we wstępie Festiwalu Dwa Brzegi organizowanego tam dorocznie. Kazimierz Dolny od dawien dawna słynie z inicjatyw o charakterze kulturalnym i rozrywkowym, a z filmem związany jest praktycznie od początku minionego stulecia, bowiem to tam przygotowywane były jedne z największych przedwojennych produkcji kinowych, cenionych po dziś dzień przez krytyków filmowych. Każdy zachwyca się Kazimierzem, a artyści w szczególności.

Wiele za sprawą nie tylko filmowej od dawna historii, ale również zabytkowej architektury, która się tam znajduje, wyróżniając to miasto na tle szeregu innych miejscowości.
Poza tym, że do opisywanego Kazimierza Dolnego warto jest się wybrać na przykład w okresie Festiwalu Dwa Brzegi, dodatkowo jest to miejsce warte obejrzenia chociażby raz w życiu w momencie, gdy decydujemy się na wycieczkę krajoznawczą, czyli chodzi nam o typowe zwiedzanie. Wtedy na liście zdecydowanym numerem jeden okazuje się zwłaszcza kościół farny, ale także rynek sam w sobie z szeregiem przepięknych kamienic otaczających plac całego rynku z trzech rzędów.
Wpis zawdzięczamy:

Zobacz stronę autora: ESEF