Kazimierz

Kościół farny w Kazimierzu

Do najważniejszych miejsc związanych z atrakcjami turystycznymi w Polsce zaliczyć należy niewątpliwie Kazimierz Dolny, który okazuje się jedną z najciekawszych propozycji dla turystów we wszystkich grupach wiekowych oraz niezależnie od wybieranego sezonu. Warto wspomnieć, że Kazimierz posiada także szeroki wachlarz zabytków architektury. Jakie obiekty warto wyszczególnić w głównej mierze? Sprawdź poniżej.
Kazimierz może poszczycić się jednym ze zdecydowanie najpiękniejszych rynków wśród miejscowości w całym kraju. W głównej mierze mowa o renesansowym rynku, jaki stworzony został z placu, dookoła którego ciągną się trzy rzędy nietuzinkowych kamienic. Pochodzą one z przełomu szesnastego oraz siedemnastego stulecia. Centralne miejsce zajmuje przede wszystkim specyficzna studnia, którą można kojarzyć na przykład z tego względu, że jest ona na rozlicznych panoramach przedstawiających Kazimierz Dolny na przykład na pocztówkach. Poza Rynkiem samym w sobie, bardzo ważnym rozwiązaniem architektonicznym okazuje się kościół farny.

Jest to taki zabytek, który stworzony został według stylistyki siedemnastowiecznej. Okazuje się to nadrzędna budowla sakralna w tej miejscowości, która bazuje zwłaszcza na stylistyce renesansowej. Obiekt został wybudowanych za pośrednictwem Kazimierza Wielkiego, bowiem to była jego inicjatywa. Musimy dodać, ze kościół farny, o którym mowa został stworzony pod wezwaniem świętych Jana Chrzciciela oraz Bartłomieja. Kościół farny w Kazimierzu został przebudowany w gruntowny sposób w 1585 roku.
Wpis zawdzięczamy: