Karkonosze

Na wakacje do Szklarskiej Poręby

Kiedy nie wiesz, gdzie udać się na wakacje, idealnym wyborem gwarantujemy Ci, że będzie wyjazd w rejon Szklarskiej Poręby. Jest to nietuzinkowa miejscowość o charakterze typowo turystycznym, jaka usytuowana jest na obszarze geograficznych Karkonoszy. Warto wspomnieć, jakimi rozrywkami może się pochwalić, a także czym się charakteryzuje, że przyciąga tak wielu turystów.
Wyjazd do Szklarskiej Poręby to strzał w dziesiątkę dla każdego, kto decyduje się na wakacjach przede wszystkim wypocząć. Niemniej jednak nie zapominajmy o tym, że miasto jest niewielkie i teoretycznie mieszka tam jedynie siedem tysięcy mieszkańców, a zatem stosunkowo niedużo jak na miejsce stricte turystycznie. Nie oznacza to jednakże, że w Szklarskiej Porębie się będziemy nudzić. Nic bardziej mylnego! Jest to znakomity wariant dla całych rodzin.

Powierzchnia tej miejscowości przekracza niewiele ponad siedemdziesiąt pięć metrów kwadratowych. Prawa miejskie Szklarska Poręba uzyskała w końcu grudnia 1959 roku. W czternastym wieku zasłynęła ona przede wszystkim za sprawą potężnej huty szkła, która zarazem była pierwsza hutą szkła w ogóle. Przed wojną Szklarska Poręba nie znajdowała się w granicach Polski, z czasem natomiast została włączona do naszego kraju. Swą nazwę zawdzięcza przede wszystkim regularnie odbywającym się tam wyrębom drewna – tak było niegdyś, bowiem to miasto słynące z huty potrzebowało sporych pokładów drewna do prowadzenia huty. Warto także wspomnieć, że Szklarska Poręba to jedno z najbardziej atrakcyjnych turystycznie miast w Polsce zwłaszcza doceniane od początku dwudziestego stulecia.
Wpis zawdzięczamy: