Cieszyn

Zabytkowe miejsca w Kazimierzu Dolnym

Byłeś chociaż raz w życiu na terenie przepięknego, malowniczego i pełnego ciekawych zabytków Kazimierza Dolnego? Jeżeli nie, poczytaj nasz wirtualny przewodnik za pośrednictwem którego postaramy się wziąć Cię na tego typu wycieczkę. Poniżej prezentujemy przegląd najistotniejszych miejsc wartych zwiedzania na obszarze Kazimierza Dolnego.
Kazimierz Dolny słynie jako centrum kulturalne. Jest to punkt, w pisanie prac doktorskich którym zbierają się artyści, ale też i twórcy filmowi. To właśnie tam organizowany jest bowiem coroczny Festiwal Dwa Brzegi. Poza tym jednakże, w Kazimierzu Dolnym zdecydowanie jest co porobić, jeśli chodzi o zwiedzanie poszczególnych obiektów tam usytuowanych, bowiem każdy jeden coś istotnego wnosi ze sobą, prezentując wartość historyczną. I tak przystanek numer jeden to zwłaszcza rynek. Jest to obiekt renesansowy, który posiada trzy rzędy nietuzinkowych kamieni wyłaniających się zza placu.

Wszystkie budowle znajdujące się na kazimierzowskim rynku pochodzą z szesnastego bądź siedemnastego stulecia. Na samym środku z kolei znajduje się znak szczególny wyróżniający Kazimierz, a mianowicie wielka studnia, jaka pojawia się na pocztówkach wakacyjnych i pamiątkach regionalnych. Kolejny przystanek na geograficznej mapie Kazimierza to zaś kościół farny. W nim znajdują się zaś siedemnastowieczne organy. Warto wspomnieć, że wymieniony powyżej kościół farny to świątynia pod wezwaniem świętego Jana Chrzciciela oraz świętego Bartłomieja. Jego inicjatorem był dawny polski władca Kazimierz Wielki.
Wpis zawdzięczamy: