Cieszyn

Na wycieczkę do Kazimierza Dolnego

Wybierasz się do Kazimierza Dolnego? Nie zapomnij najpierw zaznajomić się z naszym poradnikiem wirtualnym, za pośrednictwem którego dowiesz się szczegółów dotyczących przede wszystkim najważniejszych atrakcji turystycznych rozciągających się na terenie tej nietuzinkowej miejscowości. Więcej na ten temat w dalszych częściach niniejszego przewodnika. Zapraszamy do lektury.
Wśród rozlicznych rodzajów miejsc wartych obejrzenia na terenie Kazimierza Dolnego, w szczególności trzeba bliżej przyjrzeć się Ratuszowi, całemu placowi na jakim mieści się rynek, a także warto zwrócić uwagę na tamtejszy kościół farny, który zbudowany został na zlecenie dawnego władcy Kazimierza Wielkiego. Nie są to jednakże jedyne z możliwych atrakcji turystycznych, na które możemy natknąć się będąc na terenie opisywanej miejscowości. Równie nietuzinkowa w swym wyglądzie wizualnym, a także niosąca istotną wartość historyczną jest popularna baszta kazimierska. Okazuje się ona jedną z najważniejszych budowli znajdujących się w Kazimierzu Dolnym.

Nad nią znajdują się ruiny dawnych fortyfikacji jakie powstały mniej więcej w czternastym wieku. Wszystko to również zainicjowane zostało przez Kazimierza Wielkiego. Od strony wschodniej z kolei, występuje wielka baszta. Przez nią rozumie się dwudziestometrową wieżę zrobioną z kamienia, która ma plan koła. Musimy wspomnieć, że zamek baszta, który opisujemy jakiś czas temu wpadł w ręce nieprzyjaciół. Miało to miejsce w okresie tak zwanych wojen szwedzkich. Podobnie wartościowym obiektem na obszarze Kazimierza jest tez Synagoga mieszcząca się na małym rynku.
Wpis zawdzięczamy: