Kazimierz

Po co do Cieszyna?

Do powszechnie znanych atrakcji turystycznych, stanowiących całe piękne miejscowości bez wątpienia zaliczyć trzeba Cieszyn. Co znajduje się na jego terenie, że wabi on jak magnes? Postanowiliśmy to bliżej sprawdzić i poniżej zaprezentować konkretne wiadomości na ten temat. Zachęcamy do lektury.
Cieszyn to miasto wyróżniające się przede wszystkim atrakcyjnością widoków. Jest ono usytuowane na obszarze południowych fragmentów naszego kraju, stanowiąc miejscowość graniczną, jaka występuje po stronie czeskich sąsiadów. Jest to idealny wariant na wycieczkę i prawdziwą wyprawę zarówno w okresie letniego sezonu, jak i w zasadzie o każdej innej porze roku. Miasto ulokowane zostało w nietuzinkowych widokach, a ściślej jest tuż przy samym podłożu Beskidu Śląskiego. Cieszyn słynie także z tego, że usytuowany jest nad niesamowicie przyciągającą uwagę piękną rzeką Olzą.

Wybierając się nawet jedynie na kilka dni do Cieszyna, możemy przeżyć niezapomniane wakacje całą paczką, solo, czy pełną rodziną. Wystarczy przekroczyć granicę tego miasta, aby od razu natknąć się na mnóstwo występujących tam zabytków. Warto wspomnieć, że ze względu właśnie na tak szeroki wachlarz zabytków, Cieszyn nazywany jest tak zwanym małym Wiedniem. Stanowi on nie tylko sam w sobie miejsce o historycznej wartości, ale również i niesamowicie prestiżowy ośrodek sztuki i kultury, mocno doceniany na terenie w zasadzie całej Europy. Legendy głoszą, że pierwsze wzmianki o Cieszynie pojawiły się na kartach historii prawdopodobnie już w dziewiątym stuleciu. Cieszyn i jego dzieje ściśle łączą się z grodem plemienia Golęszyców.
Wpis zawdzięczamy:

Zobacz stronę autora: psychoterapeuta Warszawa