Karkonosze

Cieszyn od strony zabytkowej

Na kartach historii utrwaliło się, że Cieszyn powstał już w dziewiątym stuleciu. Jest to miejsce, w którym zdecydowali się przede wszystkim na osiedlenia dawne plemiona słowiańskie. W szczególności ten obszar geograficzny na polskiej mapie przypadł do gustu jednemu z ówczesnych rodów, to jest plemieniu Golęszyców.
W roku 1220 Cieszyn zyskał prawa miejskie oficjalnie, co przesądziło o tym, że było to ciekawe miejsce turystyczne, do którego regularnie zaczęły ściągać tabuny turystów. Musimy wspomnieć, że Cieszyn był także centralną partią księstwa cieszyńskiego i miało to miejsce w końcówce trzynastego stulecia, w zasadzie do tego momentu się to ciągnęło. W Cieszynie, już wtedy ale i po dziś dzień zachowało się mnóstwo rozlicznych typów atrakcji turystycznych z zakresu przeróżnych zabytków. Do tego jest to centrum kulturalne oraz sztuki, więc nie ma co ukrywać, że potoczne określenie na Cieszyn – małych Wiedeń jak najbardziej jest uzasadnione.

Ze względu natomiast na to, że do Cieszyna bardzo często docierają chętni zwiedzić to miasto turyści, miejscowość może poszczycić się świetnie rozbudowaną baza noclegową, która także przyciąga turystów.
W odróżnieniu od wielu różnych miejscowości typowo turystycznych, które proponują głównie atrakcje dla osób dorosłych, stanowiących miłośników sztuk pięknych czy architektury, w przypadku Cieszynu jest zupełnie inaczej. To miasto ma coś do zaproponowania w zasadzie każdej grupie odwiedzających. Wśród zabytków, nad którymi jednak trzeba na moment przystanąć zalicza się zwłaszcza Rotundę świętego Mikołaja, jaka znajduje się na ulicy Zamkowej. Do tego Wieża Piastowska i oczywiście nie możemy zapomnieć o nietuzinkowym Pałacu Myśliwskim Habsburgów.
Wpis zawdzięczamy: